Kozmetik ve Bakım Sırları

Makyaj Nasıl Temizlenir? Teknikleri Nelerdir?

Makyaj Nasıl Temizlenir? başlangıcından bitimine, hatta temizlenmesine kadar bir bütün olarak ele alınmalıdır. Peki makyaj yaparken gösterdiğimiz özeni, makyajımızı temizlerken de gösteriyor muyuz? Diğer yandan cilt tipine uygun bir ürünü bulduğumuzda bu sorunu çözdüğümüzü düşünsek de cildimizin ne kadar hassas olduğunu unutuyoruz. Bu nedenle makyajımızı yaparken de makyajımızı temizlerken de olduğu gibi dikkatli davranmanız gerekiyor. Makyajınızı temizlemek için Farmasi makyaj temizleme pamuğu ya da mendillerinden yararlanıyorsanız onları doğru kullandığınızdan da emin olmalısınız.

Tamamen doğal ve helallik sertifikasına sahip Farmasi ürünlerini Farmasi kataloğu üzerinden tercih ederek; makyajınızı üç adımda kolayca temizlemeniz mümkün!

  • Yüzünüzü temizlemeye alın bölgesinden başlamaya özen gösterin. Önce sağ-sol daha sonra aşağı-yukarı hareketlerle tüm bölgeyi tamamen temizleyin.
  • Göz bölgesinde daha dikkatli olmanız gerekiyor. Bu hassas bölgeyi temizlerken yüzük parmağınızdan yardım alabilirsiniz. Bu parmağı tercih etmemizin nedeni ise yüzük parmağının diğer parmaklara göre daha az baskı yoğunluğuna sahip olması. Böylece daha yumuşak bir dokunuşla göz makyajınızı çıkarabilirsiniz.
  • Yüz makyajını çıkarmak için cilt tipinize uygun kullanacağınız bir Farmasi temizlik ürünü ile dairesel hareketlerle aşağıdan yukarıya doğru yapın. Böylece ciltte hapsolan bakteri, yağ ve kirden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.
Makyaj Nasıl Temizlenir , Yüz Temizliği

Tüm makyajınızı sildikten sonra yine cilt tipinize uygun seçeceğiniz bir Farmasi tonikle yüzünüzü yıkamanız cildinizdeki gözeneklerin sıkışmasını sağlar. Bu işlemi gün içerisinde kirlenen cildinizi temizlemek için de kullanabilirsiniz.

Makyaj temizleme ile ilgili olarak size önerebileceğimiz Farmasi ürünleri;

  • SkinTrends Micellar Makyaj Temizleme Mendili (25 Adet)
  • SkinTrensds Micellar Makyaj Temizleme Suyu (225 ml)

Sivilce problemi yaşayanların kullanması için önereceğimiz Farmasi ürünleri;

  • Dr. C.Tuna Tea Tree Wet Wipes (Çay Ağacı Yağı Temizleme Mendili)
  • Dr. C.Tuna Tea Tree Face Wash (Çay Ağacı Yağı Yüz Yıkama Jeli)
  • Dr. C.Tuna Tea Tree Face Tonic (Çay Ağacı Yağı Temizleme Toniği)
  • Dr. C.Tuna Tea Tree Face Cream (Çay Ağacı Yağı Yüz Kremi)
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı