Kozmetik ve Bakım Sırları

Kusursuz Cildin Sırları

Kusursuz Cildin Sırları. İyi bir makyaj için öncelikle cilt bakımının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle cildinize iyi bakın. Çünkü siz cildinize ne kadar iyi bakarsanız, o kadar iyi görünürsünüz. Genetik faktörlerin dışında yeterli uyku, gün içerisinde içilen su, güneşten korunma, sigara ve alkolden uzak durma, sağlıklı besinler tüketmek son derece önemlidir.

Bunların yanı sıra cildi her zaman temizlemek, arındırmak ve nemlendirmek de son derece önemlidir! Bu kısa yazıda kusursuz bir cilt için nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizler için sıraladık.

Adım Adım Cilt Bakımı

1. Temizleme:

 • Temiz, kirden ve makyajdan arındırılmış bir cilt kuşkusuz cilt bakımının en temel adımıdır. Yüzünüzü günde 2 kez (sabah ve akşam) uygun bir temizleme ürünü ile yıkamanız ideal bir cilt temizliği için gereklidir.

2. Tonik Kullanımı:

 • Günlük bakımda tonik, yüzü temizledikten sonra en önemli ikinci bakımdır.
 • Kalan son makyaj kalıntılarını ve cildin gün boyunca maruz kaldığı kirlerden cildi arındırır ve gözenekleri sıkılaştırmaya yarar.

3. Nemlendirme:

 • Cildimizi nemlendirme temel bakımın en son adımıdır. Özellikle kuru bir cilde sahipseniz, bu adım sizin oldukça önemli. Yağlı cilde sahipseniz de cildinizi nemlendirmeniz oldukça önemlidir, yalnızca yağsız bir formüle sahip nemlendirici kullanmanızı öneririz. Bu adımda yaşınıza ve cilt tipinize uygun, kremlerin tercih edilmesi gerekmektedir.
 • Özellikle güneş ışınlarının neden olduğu kırışıklıkları, güneş yanıklarını, kahverengi lekeleri vs. önlemek için günlük nemlendiricilerde SPF koruma özelliğine dikkat etmelisiniz. Nemlendirici sürerken boynunuzu asla ve asla atlamayınız.
 • Göz kremi de göz çevresi bakımı için son derece önemlidir.
 • Yaşınıza uygun bir göz kremi ve nemlendirici krem kullanmaya özen gösterin.

Diğer Adımlar;

1. Serum:

 • Kullandığınız nemlendirici krem yeterli gelmiyorsa serum da kullanabilirsiniz.

2. Peeling:

 • Peeling cildi ölü hücrelerden arındırmak için önemli bir adımdır. Peeling işlemini haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz.

3. Maskeler:

 • Cilt tipinize göre nem maskesi, kil maskesi gibi ürünler tercih edebilirsiniz. Bu tür bir maske uygulama gereği hissediyorsanız yine haftalık bir düzene oturtmanız çok önemli.
 • İşte hepsi bu kadar. Yukarıda yazılan adımlarda yer alan doğal Farmasi ürünlerini, Farmasi kataloğunu inceleyebilirsiniz.

Beğendiğiniz bir Farmasi ürünü mü var?

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak bu ürünü WhatsApp veya Facebook Messenger üzerinden de sipariş verebilir, dilerseniz kendiniz de Farmasi Girişimci Üye olarak %30 indirimli olarak bu ürünleri alabilirsiniz.

Farmasi Girişimci Üyelik ile ilgili tüm soru ve sorularınızı web sayfamızın iletişim bölümündeki herhangi bir alandan gönderebilir veya canlı destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Farmasi Üyelik Whatsapp Sipariş Messenger Sipariş

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı