Farmasi Ürünlerinin İçerikleri

farmasi-urun-icerikleri

 

Aşağıda madde madde verilen bilgilerde Farmasi ürünlerinde kullanılan malzemelerin isimlerini ve hangi etkiye sahip olduğunu bulabilirsiniz.

APRICOT Kayısı çekirdeklerinden elde edilen kayısı çekirdeği yağı cildin beslenmesinde önemli bir kaynaktır.

BERRIES Ahududu yüksek miktardaki A vitamini içeriği ile sıkılaştırıcı ve besleyici etkilere sahiptir.

CHERRY Yapısında bolca fosfor bulundurarak cildi sakinleştirir. Hoş kokusuyla gün boyu rahatlatıcı etkiye sahiptir.

LIME İçerdiği meyve asitleri sayesinde cildinizi besler. Sıkılaştırıcı etkisi ile cildinizin görünümünü iyileştirir.

VIT E Yüzeysel kırışıklıkları azaltır, cilde nem sağlar, elastin ve colagen liflerin direncini artırır, cildi zararlı güneş ışınlarından korur, yıpranmış ciltleri onarır.

PROVITAMIN B5 Saçları ve cildi onarır, nemlendirir, parlaklık sağlar.

MILK Süt proteinleri lipidler, vitaminler ve mineraller açısından son derece zengindir. Cildin ihtiyacı olan nemi sağlarken görünümünü güzelleştirir.

ALOE VERA Doğal bir tahriş önleyici olan Aloe Vera , hassas ciltleri rahatlatan ve nemlendiren 70’ten fazla element içerir.

STRAWBERRY Yapısında bol miktarda demir ve fosfor bulunan ayrıca C, B ve K vitamini açısından da zengin olan çilek cildi besler ve kuvvetlendirir.

APPLE İçeriğindeki C vitamini ile cildi zararlı dış etkenlerden korurken A Vitamini ile ciltteki nem kaybının azalmasına ,dolayısıyla kırışıklıkların giderilmesini sağlar.

ROSE Gül özü cildin son derece sağlıklı ve canlı kalmasını sağlar. Güzel kokusunun sakinleştirici etkisi vardır.

ALLANTOIN Çevresel faktörlerden zarar görmüş cilt hücrelerinin yenilenmesini destekler, cildin sağlıklı görünmesini sağlar.

CLIMBAZOL Güçlü bir kepek önleyici maddedir. Çeşitli sebeplerden oluşmuş kepek probleminin düzenli kullanımla ortadan kalkmasını destekler.

ADAÇAYI Cildin yağ dengesini ayarlamasında yardımcıdır. İçerdiği esansiyel yağlar ile sakinleştirici etkisi de vardır.

GARLIC İçeriğinde cilt güzelliği için gerekli olan kükürt ve serbest radikallerle savaşan antioksidanlar vardır.Saç kök hücrelerini uyarıcı etkisiyle uzamayı hızlandırır, dökülmelerini engellemeye yardımcı olur.

OLIVE Zeytinyağı doymamış yağ asitleri açısından oldukça zengin bir yağdır. Eksikliğinde ciltte kurumalara, pul pul dökülmelere, tırnaklarda ve saçlarda güçsüzlüğü ve kırılmaya sebep olan OMEGA-3 içerir.

EGG Yumurta akı yüksek protein içeriğiyle cilt ve saç sağlığını güzelleştirir. Cildin sıkılık kazanması, fazla yağdan arınması, siyah nokta ve sivilce gibi sorunların yok edilmesine yardımcı olur. Saçları kökten uca besleyerek hacimli görünmesini sağlar.

CHESTNUT Yüksek oranda Omega -9 yağ asidi barındıran at kestanesi yağı cilt bakımı açısından çok değerlidir. Cildin ihtiyacı olan nemi gün boyu sağlarken, hücre yenilenmesini destekler.

CHAMOMILLE Rahatlatıcı ve yatıştırıcı özelliğinin yanı sıra deri döküntülerinde ve saç derisindeki kaşıntıların giderilmesinde etkilidir.

HONEY Cildi besler, sakinleştirir ve nemlendirir. Doğal bir antibiyotiktir.İçinde aynı zamanda meyve asitleri olan bal cildi arındırır. Özündeki elementler sayesine hücre yenilenmesine yardımcı olur.

ARNICA MONTANA Cilt üzerinde yoğun iyileştirici ve hücre yenileyici özelliği ile cildi güzlleştirir, sağlıklı kılar.

ROSEMARY Kan dolaşımını hızlandırıcı özelliği ile cildi gerginleştirir, canlandırır, sivilce oluşumunu önler. Saç derisini yapılandırarak kepek oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

PRURPLE ORCHID Cilde ipeksi bir dokunuş sağlar. Elastikiyet kazandırarak yaşlanmasını engeller.

WHEAT GERM Hassas ve yıpranmış saclar için yapılandırıcı özelliği vardır. Hücre yenileyici özelliği ile cildinizi sağlıklı bir görünüme kavuşturur.

LAVENDER Sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliği ile cildinizi sağlıklı kılar. Sac derisini iyileştirerek kepeği engellemeye yardımcı olur.

STINGING NETTLE A ve C vitaminleri açsından zengin bir bileşime sahip ısırgan otu kan dolaşımını hızlandırır. Cilt görünümünü iyileştirir, saç derisi üzerindeki olumlu etkisiyle kepek oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

ELMA SUYU ASİTLERİ İçeriğindeki C vitamini ile cildi zararlı dış etkenlerden korur. A Vitamini ile ciltteki nem kaybını azaltarak kırışıklıkları engeller. Saç kök hücrelerini besleyerek saç dökülmesini azaltır, sağlıkla uzamasına yardımcı olur.

MINERAL COMPLEX Kalsiyum, magnesyum, çinko ve bakır mineralleri ile cilde ve saçlara enerji vererek güçlendirir. Cildin yaşlanma sürecini uzatmaya yardımcı olur.

SHEA BUTTER Shea yağı hücre yenilenmesini hızlandırır ve yumuşak, elastik bir cilt görünümü sağlar. Ciltte koruyucu bir tabaka oluşturarak cildin nem dengesini sağlar.

ARGAN OIL Cilt hücrelerini yeniler,sivilce , akne ve siyah nokta görünümünü azaltmaya yardımcı olur, yaşlanmayı geciktirici özelliği vardır. Aynı zamanda sacları kökten uca besleyerek görünümünü güzelleştirir.

VITAMIN B3 Cildi aydınlatıcı etkisi sayesinde lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

POMEGRANATE EXTRACT Potasyum ve demir minerali ile C vitamini açısından çok zengin bir meyve olan nar, B1, B2 vitaminleri ile kalsiyum ve fosfor minerallerini de barındırır. Antioksidan özelliği sayesinde çevresel faktörlere karşı cildi ve saçları korur.

CARBOHYDRATE COMPLEX Nemi ciltte tutarak kuruluğu gidererek cilde sağlıklı bir parlaklık kazandırır.

MILK PROTEIN Cildin yağ dengesini sağlayarak sağlıklı ve duru görünmesine yardımcı olur.

WILLOW BARK EXTRACT Doğal salisilik asit içeriğiyle sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olarak, cildi güzelleştirir. Sağlıklı görünmesini sağlar.

TEA TREE Antibakteriyel özelliği bulunan çay ağacı yağı cildi ve saçları korur, savunma bariyeri oluşturur.

CUCUMBER EXTRACT Zengin vitamin ve mineral içeriğiyle cilde ve saçlara ihtiyacı olan tüm bakımı yapar, derinlemesine nemlendirerek görünümü güzelleştirir.

SILK EXTRACT Derinlemesine yapılandırarak ve nemlendirerek cildi güzelleştirir, cilt sarkmalarını önlemeye yardımcı olur. Saçlarda elektriklenmeyi engelleyici özelliği sayesinde ipek görünümlü saçlar sunar.

KIZIL KANTARON Antiseptik özelliği sayesinde mikrop oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Özellikle epilasyon sonrası ciltte oluşabilecek hassasiyete karşı cildi korur.

GRAPE SEED Ciltteki kolajen sentezini hızlandırarak cildin yaşlanmasını geciktirir, oluşmuş yaşlılık izlerini azaltmaya yardımcı olur. Antioksidan özelliği sayesinde cildi ve saçları çevresel faktörlere karşı korur.

MACADEMIA NUT İçerdiği özel nemlendiriciler sayesinde cildin ihtiyacı olan nemi gün boyu sağlar. Yaşlanmasını engellemeye yardımcı olur.

ORANGE İçerdiği yüksek konsantrasyondaki C vitamini ile cilt üzerinde aydınlatıcı etki sağlar. Sağlıkla ışıldayan cilt görünümü yaratır. Cildin ve saçların güneşe karşı dayanıklılığını arttırır.

JOJOBA Özellikle hassas ciltler için çok iyi bir nemlendiricidir.Cilt hücrelerinin yapılanmasını
sağlayarak kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Saçlar üzerinde parlatıcı etkisi vardır.

GINSENG Ginseng in enerji verici özelliğinin yanısıra kırışıklıkları gidermesi sayesinde cildin
yaşlanmasını engellemeye yardımcı olur. Sivilce oluşumunu engeller.

HORSE CHESTNUT Kırışıklıkları giderici özelliği sayesinde yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı olur, genişlemiş gözenekleri kapatmayı sağlayarak görünümü güzelleştirmeyi sağlar. Damar büzücü etkisiyle kan dolaşımını hızlandırarak çeşitli rahatsızların olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olur.

PAPRIKA Paprika oluşan leke ve izlerin giderilmesinde oldukça etkilidir. Sivilce oluşumunu engelleyici özelliği sayesinde cildi güzelleştirir.

BIOSACCHARIDE GUM 1 Fermente bitkilerden elde edilen bir bileşendir. Tamamen doğaldır. Cildin üst tabakasında suyun tutulmasını sağlar ve bir film tabakası oluşturarak cildin daha yumuşak , sağlıklı ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.Cildi yatıştırıcı ve nemlendirici etkiye sahiptir.

THERMUS THERMOPHILUS Nemlendirme , kırışıklık giderme ve yağ kontrolü sayesinde cildin tüm bakımını sağlarken, yaşlanmaya karşı cildi korur.

BERRY MIX Gojiberry , mulberry, ve bearberry sayesinde cildi gençleştirir, içerdikleri vitaminlerle cildi aydınlatır, lekelerin görünümünü hafifletmeye yardımcı olur.

COLLAGEN Cildin yaşlanmasını durduran, kırışıklıkları gideren, sacları ve tırnakları güçlendiren doğal bir aminoasittir. Kırışıklık ve çizgilerdeki düzelmenin yanı sıra Kolajen saclar ve tırnak için de hayati bir protein besin kaynağıdır.

OKALIPTUS Ağız kokusunu giderici özelliği sayesinde ferah bir nefes sağlar.

GINGER Zencefil kan dolaşımını uyarır ve böylece kanın yüzeysel bölgelere de rahatça ulaşmasını sağlar.

Aşağıda yer alan “Farmasi Üyesi Olmak İstiyorum” bağlantısını kullanarak Farmasi üyesi olursanız, Farmasi firması tarafından size gönderilecek “kullanıcı adı” ve “şifre” ile dilediğiniz zaman dilediğiniz Farmasi ürünlerini İnternet üzerinden kolayca ve yaklaşık %30 indirimli alabilirsiniz. Üstelik, ilk Farmasi katalog bizden hediye. Bu fırsatı kaçırmayın.

Üyelik sonrası da danışmanınız her zaman yanınızda. Farmasi danışmanınıza doğrudan ulaşmak ve üyelik yardımı almak istiyorsanız, web sayfasının alt sağ kısmında bulunan yeşil renkli Chat (Cep telefonundan bağlananlar için) – Farmas’im Destek Online (Bilgisayardan bağlananlar için) uygulamasından faydalanabilirsiniz.
Farmasi Üyelik Kayıt