Dr.Cevdet TUNA Kimdir?

Dr.C.Tuna Kimdir?Dr. Cevdet Tuna Kimdir? Dr. Cevdet Tuna 1923 yılında Edirne’de doğmuştur. 9 çocuklu bir ailenin (Ailenin 9 çocuğu 11 üniversite bitirmiştir.) 7. çocuğu olan Dr. Cevdet Tuna 1930 yılında ilk öğretim hayatına Edirne’nin Balıkpazarı ilk okulunda başladı. 1935 – 1941 yılları arasında Haydarpaşa lisesini bitirdikten sonra, 1941 – 1947 yılları arasında Almanya Goethe Tıp fakültesini başarı ile bitirdi. Eğitimini bitirdikten hemen sonra memleket hasreti ile yurda döndü.

1950 yılına kadar 3 yıl boyunca İstanbul Hadımköy tabip asteğmen olarak kendisine tahsis edilen bir atla bütün Trakyadaki birliklere ordunun tek doktoru olarak şifa dağıttı.

1952 yılında ilk profesyonel hayatına Türkiye’nin ilk 5 ilaç firmasından birini “Tege İlaç fabrikasını” kurarak başladı. Türkiye’de ilk öksürük şurubu, ağrı kesici hapı, yanık merhemi, öksürük tabletlerini formulize etti.

farmasi-dr-c-tuna-2

Dr. Cevdet Tuna işine duyduğu aşkla her geçen gün büyüyen şirketinde her daim ilaç üretimindeki tüm aşamalarında bizzat kendisi bulunurdu. Türkiye’deki ilk tahlil laboratuvarlarının kurulmasında etkin bir rol üstlendi. 22 yıl boyunca başarılarla büyüttüğü şirketini 1974 yılında yabancı sermayeli bir kuruluşa sattı.

Dr. Cevdet Tuna 1977–1995 yılları arasında 13.500 eczanenin arka bölümündeki havanda yapılan ilaçların hammadde ihtiyaçlarının ithalatını yaptı. Yerli ilaç üreten küçük ve orta ölçekli firmalara mutemetlik yaptı.

Dr. Cevdet Tuna 1998 yılında Tanalize firmasını kurdu ve bugün halen Farmasi, Dr. C.Tuna, Eurofresh markaları adı altında üretilen 2.000 çeşitten fazla kozmetik üretim tesislerinin onursal başkanıdır.

Farmasi Kozmetik Ömerli’deki 40.000m2’lik kendi tesislerinde günlük bin ton üretim kapasitesi ile Kozmetik ürünleri üretmektedir. Farmasi Kozmetiği rakiplerinden ayıran en büyük özellik ise Kişisel Bakım, Islak Mendil, Makyaj ürünleri, Plastik ambalaj üretimi, Tüp üretimi ve dolumu yapabilen beş ayrı fabrikanın aynı tesis içinde bulunması yani entegre bir tesis olmasıdır.

63 yıllık profesyonel iş yaşamı boyunca, çok çalışmayı ilke edinen Dr Cevdet Tuna, yaptığı her işte insan kaynağının çok önemli olduğu bilinci ile insan yetiştirmenin en büyük yatırım olduğuna inanmıştır. Her zaman dürüstlüğü, çalışanlarına verdiği önem, ailesine verdiği değer, doğayı ve hayvanları çok sevmesi ile çalışanlarının ve dostlarının hayranını kazanmıştır.

Dr. Cevdet Tuna bugün halen ayda bir gün oğlu Sn. Hakan Tuna yönetiminde olan Farmasi Kozmetik A.Ş.’yi ziyaret ederek eski formülleri hakkında yöneticilerle sohbetler gerçekleştirmektedir. Basını yakından takip eden Dr. Cevdet Tuna rakip analizleri ve bu konuda topladığını haber ve ilanlarla AR-GE ve pazarlama departmanına da destek vermektedir.


Aşağıda yer alan “Farmasi Üyesi Olmak İstiyorum” bağlantısını kullanarak Farmasi girişimci üyesi olursanız, Farmasi firması tarafından size gönderilecek “kullanıcı adı” ve “şifre” ile dilediğiniz zaman dilediğiniz Farmasi ürünlerini İnternet üzerinden kolayca ve yaklaşık %30 indirimli alabilirsiniz. Üstelik, ilk Farmasi katalog bizden hediyedir. Bu fırsatı kaçırmayın.

Üyelik sonrası da danışmanınız her zaman yanınızdadır. Farmasi danışmanınıza doğrudan ulaşmak ve üyelik yardımı almak istiyorsanız, web sayfasının alt sağ üst kısmında bulunan iletişim ölümünü kullanabilir veya doğrudan 05498252744 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.


Farmasi Üyelik Whatsapp Sipariş Messenger Sipariş

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı